Receptionen: 08-771 70 50
Sms: 0735-108 101

Om oss

Vad roligt att ni hittade hit!

Trångsunds Trafikskola hittar du alldeles intill Trångsunds Centrum. Med Farsta strax norr om, och Haninge strax söder om, så ligger denna väletablerade och omtyckta trafikskola mitt i södra Stockholms uppkörningsområde. Du tar dig enkelt hit med pendeltåg eller med buss.

Sedan Januari 2018 är Sibel Dalbudak ägare av Trångsunds Trafikskola och redan 2019 blev trafikskolan tilldelade UC silver för god kreditvärdighet och 2020 så kom vi upp till UC guld. Här finns både manliga och kvinnliga trafiklärare, som alla är svensktalande och utöver det kan undervisningen även ske på engelska eller turkiska vid behov.

Bilarna vi använder är manuell eller automatväxlad Volkswagen Golf. Även Trafikverket har en del sådana bilar på körprovet.